Arama teriminizi giriniz:
Yukarı
 

Sultangazi’de Eğitim ve Kariyer Planlama Semineri

Antalya ve Ankara’da bulunan medya şirketleriyle başarılı çalışmalarını sürdüren Mahmut Boz, geçtiğimiz aylarda kurduğu dershane ile eğitim sektörüne de girdi.

İstanbul Sultangazi Belediyesi’nde Uluslararası Meslek Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen seminerde aday eğitimcilere mezun olduktan sonra karşılaşacakları meslek fırsatları ve zorlukları anlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde ise İstanbul’da Sultangazi Belediyesi’nde Uluslararası Meslek Enstitüsü (UMENS) tarafından “Eğitim ve Tedavi Bilgilendirme Kariyer Planlaması” adlı bir seminer düzenlendi. Etkinlikte aday eğitmenlere mezun olduktan sonra yönelebilecekleri meslek alanları ve şartları ile Kişisel Gelişim hakkında bilgiler aktarıldı. Seminerin açılışında konuşan Mahmut Boz, eğitim sektörüne eni girmesine rağmen başarının çok çalışmak ve sabırla elde edilebileceğini vurgulayarak, “İnsanlık tarihi araştırıldığı zaman en başarılı, bilgili ve örnek insanlar zor şartlar altında azimle çalışan insanlar olduğu görülecektir. Dünyanın en mutlu insanları işlerini severek yapan insanlardır. İnsanlar severek yaptıkları işin hakkını vermeye çalışırlar ve kaliteli ve yararlı ürünler ortaya koyarlar. Hayat boyu bizi mutlu edecek mesleğe adım adım ilerlediğimiz şu günlerde derslerimize severek çalışmalı ve bu yolda kararlılığımızı sürdürmeliyiz. Edison 40 bin deney yapmıştır ve bıkmadan bunu sürdürerek başarıya ulaşmıştır. Bu gösteriyor ki yapılan çalışmalar başarısız değil, başarıya bir adım daha yaklaşmak anlamına gelmektedir. Bu azimle biz de hayat ışığımızı parıldatmak istiyorsak bıkmadan, usanmadan çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Eğer başarıyı istiyorsak oyunu kuralına göre oynamalıyız ve sabırla hedefe doğru yürümeliyiz” dedi.

Derslerde alınan bilgilerle gerçek hayat arasında uyumsuzluklar olabileceğini kaydeden İktisat Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aziz Günal, “Bu etkinlikler bize hayatı öğretiyor. Mezun olduktan sonra bu etkinliklerde alınan bilgilere öğrencilerimize son derece faydalı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Sultangazi’de Eğitim ve Kariyer Planlama Semineri

Mahmut Boz has continued to work successfully with media companies in Antalya and Ankara.

In the seminar organized by the International Vocational Institute in Istanbul Sultangazi Municipality, the candidate educators were told about their professional opportunities and difficulties after graduation.

Recently, a seminar titled “Training and Treatment Information Career Planning” was organized by the International Vocational Institute (UMENS) in Sultangazi Municipality in Istanbul. In the event, the candidate trainers were informed about the occupational fields and conditions and Personal Development that they could lead after graduation. Speaking at the opening of the seminar Mahmut Boz, the education sector, although the most successful work and patience can be achieved by emphasizing the stress, “the history of mankind is investigated when the most successful, knowledgeable and exemplary people will work hard under the conditions of determination will be seen. People love to do their job and put forth good quality and useful products.Every day we move forward to the profession that will make us happy, we should work with our lessons and continue our determination in this way. Ison Edison has made 40 thousand experiments and he succeeded without being bored. If we want to shine our light of life with this perseverance, our work is not bored or tired. If we want success, we must play the game according to the rule and patiently walk towards the goal, “he said.

 

There is a discrepancy between the information taken in the courses and real life, and the chair of the Department of Economics Assist. Assoc. Dr. Aziz Günal, “These activities teach us life. After graduation, I think it will be extremely useful to our students received information in these activities,” he said.

Call Now Button